Zastosowanie

Biomag® Lumina 3D-e jest aktywnym urządzeniem terapeutycznym – wyrobem medycznym przeznaczonym do stosowania samodzielnie lub w połączeniu z innymi procedurami i wyrobami medycznymi jako terapia
uzupełniająca w ramach leczenia ogólnego.

Celem zastosowania magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości Biomag® jest wykorzystanie jej biologicznego wpływu na tkanki w celu złagodzenia niektórych objawów choroby.

Są to przede wszystkim ból, obrzęk, skurcze, zmiany w mikrokrążeniu. Terapia sprzyja również gojeniu i hamowaniu występowania innych objawów chorobowych.

Film przedstawia działanie technologię Biomag Lumina 3D-e

Na filmie widzimy działanie pulsacyjnej terapii 3D-e niskich częstotliwości w trybie rotacyjnym. Trzyczęściowy aplikator łączony o zaokrąglonym kształcie.

Fragment z programu Operacja Zdrowie w TVP2

Jak działa terapia polem magnetycznym niskiej częstotliwości Biomag? Jak wpływa na organizm w skali mikro i w skali makro?

W efekcie zastosowania magnetoterapii pulsacyjnej Biomag® zachodzą zmiany fizjologiczne w tkankach, uśmierzanie bólu, indukowane rozszerzenie naczyń włosowatych i przedwłośniczkowych i wynikające z tego następujące działania terapeutyczne:

przeciwbólowe

analgetyczne, łagodzenie bólu

przeciwobrzękowe

przeciwzapalne

metaboliczno-detoksykacyjne

przyspiesza usuwanie zbędnych produktów przemiany materii

gojące

razem z właściwościami regenerującymi, przeciwzapalnymi i przeciwreumatycznymi

miorelaksacyjne

rozluźniające mięśnie

wazodylatacyjne

poprawa mikrokrążenia

Wskazane jest użycie na nieuszkodzoną skórę przez warstwę ochronną, np. jednorazowy lub inny podkład higieniczny.

Podczas korzystania z urządzenia Biomag® Lumina 3D-e należy kierować się przede wszystkim Zasadami bezpiecznej obsługi oraz Przeciwwskazaniami / Wskazaniami i używać go zgodnie z określonymi warunkami otoczenia.

Podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa są także wyświetlane na ekranie urządzenia.