FAQ

Proces zakupu

Jeśli wybierzesz już swój zestaw możesz go zamówić dzwoniąc do nas pod numer: 22  699 93 93 lub wysyłając maila na adres: zamowienia@biomag.pl
Możesz także w każdej chwili wypełnić formularz kontaktowy, zamieszczony na dole każdej z naszych podstron.

Zamówienie wysyłamy po zaksięgowaniu wpłaty, termin realizacji to:
Zestaw standardowy: maksymalnie 7 dni
Zestaw indywidualny: maksymalnie 30 dni
Zestaw Biomag VET: maksymalnie 30 dni
Wysyłka, zarówno na terenie Polski jak i poza nią odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL.

 

Dla wygody naszych klientów umożliwiamy płatność gotówką, kartą, płatność ratalną oraz leasing.
O szczegóły zapytaj swojego Konsultanta.

Przy zakupie urządzenie otrzymujesz dwuletnią gwarancję , możesz również, bez dodatkowych opłat przedłużyć ją o 1 rok.
Dopytaj o szczegóły w trakcie dokonywania zakupu.

Po zakupie, dożywotnio przysługuje Ci opieka serwisowa. Jest bezpłatna, gdy masz urządzenie na gwarancji, odpłatna- gdy okres gwarancji minął. Co 2 lata możesz za odpłatnością oddać swoje urządzenie na przegląd.

Jak zgłosić usługę serwisową?

 1. Wypełnij formularz znajdujący się w zakładce serwis. Pamiętaj o dokładnym opisie usterki oraz podaniu swoich danych kontaktowych . Ważne jest, abyś także w przesyłce załączył dowód zakupu oraz oryginał kary gwarancyjnej.
 2. Koszt wysyłki pokrywa gwarant, czyli Biomag Poland
 3. Pamiętaj zabezpiecz swoją przesyłkę tak, aby uniknąć wszelkich dodatkowych usterek w trakcie transportu.
 4. Urządzenie prześlij na adres: Biomag Poland ul. Kościuszkowców 21, 04-570 Warszawa
 5. Na naprawę zgłoszonej usterki mamy maksymalnie 21 dni roboczych (okres ten wynika z potrzeby odesłania urządzenia do producenta w Czechach.)


Zapraszamy serdecznie do zakładki :serwis, tutaj znajdziesz wszystkie wymagane formularze oraz szczegóły całej procedury.

Ceny aparatury wahają się od parametrów i mocy urządzenia. Posiadamy w swojej ofercie szereg licznych zestawów i aplikatorów, które dobieramy indywidulanie po przeprowadzeniu wywiadu, do potrzeb pacjenta i możliwości finansowych.

Zestaw BIOMAG

Zestaw Biomag składa się z generatora (do wyboru masz trzy wersje: Lumio, Lumina Easy oraz Lumina Clinic) oraz z aplikatorów. Poszczególne generatory różnią się zakresem impulsów, ilością programów oraz możliwościami podłączania aplikatorów. Drugim ważnym elementem jest aplikator. Do wyboru masz aplikator płaski, miejscowy lub typu solenoid.

Dobór generatora i aplikatora w dużym stopniu zależy od Twoich schorzeń i potrzeb, dlatego zawsze zachęcamy do niezobowiązującego kontaktu z Konsultantem. W trakcie rozmowy ustalicie wspólnie, który zestaw jest dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Oczywiście, nasze urządzenia cechuje łatwa intuicyjna obsługa. Ponadto zapewniamy szkolenie wprowadzające. Nasz Doradca wszystko Ci wyjaśni oraz pokaże, jak korzystać z terapii na co dzień. Zależy nam, aby terapia Biomag przyniosła pożądane efekty. Szkolenie jest całkowicie bezpłatne. W trackie użytkowania pozostajemy do twojej dyspozycji. Możesz zawsze zadzwonić do swojego Doradcy, pod którego opieką pozostajesz.

Generator Biomag to urządzenie aplikujące pulsacyjne pole magnetyczne niskich częstotliwości, które ma korzystane działanie regeneracyjne na organizm i wzmacnia system odpornościowy. Do wyboru są trzy rodzaje:

 • Lumio, który ma wgrane 4 programy o zakresie częstotliwości 1-81 Hz
 • Lumina Easy- 31 programów leczniczych, możliwość wgrania 8 programów indywidualnych o częstotliwości 1-81 Hz
 • Lumina Clinic- 107 programów leczniczych, możliwość wgrania 65 programów indywidualnych o częstotliwości 1-162 Hz


Generator Biomag umożliwia emisję pola magnetycznego TYLKO poprzez odpowiednio dobrany aplikator.

Aplikator to cewki powietrzne , które umożliwia aplikację pola magnetycznego w miejscu poddawanym działaniu terapii Biomag. Wyróżniamy aplikatory płaskie, typu solenoid oraz miejscowe. W doborze odpowiedniego aplikatora pomoże ci nasz Konsultant. Bardzo ważne, aby aplikator był dostosowany do rodzaju schorzenia, miejsca aplikacji, tylko wtedy efekty terapii Biomag będą najlepsze.

Jak stosować terapię Biomag

Światło spolaryzowane działa bezpośrednio na skórę: przyspiesza w niej syntezę kolagenu, dzięki czemu możemy je wykorzystać w trakcie leczenia zadrapań, ran, oparzeń a także przy nadmiernym linieniu. Szczególnie polecane jest w przypadku leczenie ran u zwierząt lub blizn u ludzi.

Wszelkie informacje dotyczące technicznego zastosowania poszczególnych aplikatorów są omawiane indywidualnie z każdym pacjentem, do tych zaleceń należy się stosować. Nie jest to trudne, ponieważ wszelkie wskazówki dotyczące obsługi i terapii przekazuje Doradca.

Długość terapii Biomag VET zależy od schorzeń i dolegliwości każdego pacjenta. Wazne jest, aby stosować ją zgodnie z zaleceniami.

Jak najbardziej, decydując się na Terapię Biomag VET warto również pomyśleć o członkach rodziny oraz swoich bliskich. Mamy aparaturę medyczna służącą również do terapii dla ludzi. Zachęcamy do kontaktu po więcej szczegółów.

Nie, ponieważ wszystkie organizmy żywe na naszej planecie są przystosowane do działania pola magnetycznego, które wytwarzane jest również przez samą planetę Ziemia. Nie można zatem sobie ani zaszkodzić ani jej przedawkować.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na powodzenie terapii składa się kilka czynników, czyli rodzaj i charakter choroby, ogólny stan zdrowia, indywidualna wrażliwość na działanie pola magnetycznego oraz regularność stosowania terapii. Rezultaty można zauważyć od razu, długotrwałe efekty zdrowienia zapewni dłuższe stosowanie, zgodnie z wytycznymi Konsultanta/Fizjoterapuety.

Pierwsze sesje terapeutyczne budzą wśród pacjentów najróżniejsze wrażenia i odczucia. Od jednoznacznie pozytywnych: ciepło, przypływ energii, poczucie lekkości, po zaskakujące: nagła senność. Wiele osób już po pierwszych zabiegach ma odczucie, że oddycha się im łatwiej, mija ból, który do tej pory im doskwierał. Powodem tego jest działanie pola magnetycznego na organizm, które pobudza stymulację krążenia, metabolizm organizmu.

Terapii Biomag nie należy stosować w przypadku występowania poniższych przeciwwskazań:

 • Ciąża
 • Rozrusznik serca
 • Stany krwotoczne
 • Krwawienia menstruacyjne
 • Nowotwory
 • Ciężkie stany spastyczne
 • Stany gorączkowe
 • Czynna TBC
 • Grzybica w miejscu aplikacji
 • Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
 • Nadczynność tarczycy
 • Bóle nieznanego pochodzenia
 • Nieokreślona diagnoza
 • Niezgodność z metodą terapeutyczną wybraną przez specjalistę

Wszelkie informacje dotyczące technicznego i medycznego zastosowania poszczególnych aplikatorów są omawiane indywidualnie z każdym pacjentem, do tych zaleceń należy się stosować. Nie jest to trudne, ponieważ wszelkie wskazówki pacjent otrzymuje podczas konsultacji od swojego opiekuna / fizjoterapeuty.

Skuteczność Terapii Biomag jest potwierdzona licznymi badaniami dostępnymi na stronie. Aktualnie mamy potwierdzoną skuteczność działania terapeutyczno-lecznicze na ponad 100 jednostek chorobowych.

Pole Magnetyczne przenika w głąb tkanek bez żadnych zakłóceń przez ubrania. Nie mniej jednak w przypadku stosowania technologii światła spolaryzowanego zaleca się stosowanie miejscowe bezpośrednio na skórę, co ma na celu przyspieszenie syntezy kolagenu, co ważne jest w przypadkach ran czy blizn

Jak dotąd nie odnotowano żadnych skutków ubocznych oddziaływania leczniczego pola magnetycznego w dawkach terapii stosowanych wg. zaleceń producenta. Mimo to wprowadzono zasadę obowiązującą także w przypadku innych form fizykoterapii, by za przeciwskazania uznać: ciążę, rozrusznik serca, pompę insulinową, czynne choroby nowotworowe, epilepsję. Są to zwyczajowo stosowane w medycynie środki ostrożności.

 

Dobroczynny efekt pojedynczego zabiegu utrzyma się od kilku do kilkunastu godzin. Długotrwały efekt będzie widoczny po serii zalecanych i stosowanych zabiegów.

Ludzie nie czują zbiegu pola magnetycznego, ponieważ nie mają rozwiniętych receptorów czuciowych w przeciwieństwie do niektórych zwierząt. Jedyne odczucia to: ciepło lub mrowienie podczas zabiegu, jest to efekt usprawnienia krążenia, błoga senność odpowiada za lepsze dotlenienie mózgu, metaliczny posmak w ustach efekt detoksykacji, zmieniony kolor i zapach moczu stymulacja nerek do lepszej pracy.